Рилски спортист бе повече от убедителен в мача от 17 кръг от шампионата в НБЛ. Самоковци не показаха никаква милост и победиха младия тим на Черно море Тича с 96:45 в най-неравностойния мач от началото на първенството.

Играчите, водени от Людмил Хаджисотиров, започнаха ударно с 32:8, а след това в третата четвърт допуснаха едва 6 точки. Последва отпускане и равностойна последна четвърт.

Всички 12 играчи в групата на домакините записаха по 10 и повече минути в мача, като само един от тях не се разписа. Със 17 точки завърши Алекс Симеонов, 14 вкараха Мирослав Васов и Николай Георгиев, а по 11 – Нико Карвачо и Трей Портър, като американецът записа и 15 борби.

За гостите от Варна, в чиито редици се върна капитанът Пламен Алексиев, единствен с двуцифрен точков актив бе Александър Милов – с 14 точки.