Арсенал и Байерн Мюнхен завършиха 2:2 в първия четвъртфинален мач от Шампионска лига, който се игра на „Емиратс“.

Двубоят бе белязан от много дискусионна ситуация дълбоко в добавеното време.

В 95-ата минута се стигна до изключително спорен момент. Букайо Сака бе намерен в наказателното поле и след контакт с Мануел Нойер се свлече на земята. Главният съдия Глен Ниберг подмина ситуацията, въпреки че съвсем спокойно можеше да отсъди дузпа.

“Мануел Нойер остави крака си и спъна Сака. Това трябва да е дузпа. ВАР трябваше да извика рефера, за да преразгледа ситуацията. Това е толкова голямо решение в мача...”, коментира легендарният защитник на Манчестър Юнайтед Рио Фърдинанд.

„Намирам за доста тревожно, че той не даде тази дузпа“, сподели бившият футболист на Арсенал Мартин Киоун.

Хари Кейн: Никога не сме щастливи, когато не печелим

Арсенал и Байерн си спретнаха голово шоу в Лондон, съдията се превърна в главно действащо лице в края (ВИДЕО)