Барселона се наложи с минималното 1:0 над Атлетик Билбао в интригуващ мач от десетия кръг на Ла Лига. В герой за каталунците се превърна 17-годишния дебютант Марк Гиу, който вкара в 80-ата минута само секунди, след като влезе на терена.

Каталунците са на трето място във временното класиране с 24 точки. Атлетик е шести със 17. За Барселона предстои Ел Класико следващата седмица у дома срещу Реал Мадрид.

Още в десетата минута Жоао Феликс пропусна златна възможност да изведе Барселона напред в резултата. Португалецът получи страхотно подаване в наказателното поле, но ударът му срещна напречната греда.

Четири минути след това Унай Симон реагира отлично, за да предотврати гол на Фермин Лопес, който стреля, след като получи прецизно подаване, което разсече цялата отбрана на Атлетик.

В 21-вата минута гостите от Билбао отговориха с удар на Иняки Уилиямс от границата на наказателното поле, но Марк-Андре тер Стеген се прояви с феноменален рефлекс и изби в ъглов удар.

В 44-ата минута се откри нов шанс пред Иняки Уилиямс, но германският вратар отново бе на позицията си и внимаваше, за да избие. В добавеното време на първата част братът на Иняки – Нико Уилиямс, стреля в долния ляв ъгъл, но Тер Стеген пак спаси.

Барселона бе близо до гол в 58-ата минута, когато Жоао Феликс нанесе свиреп изстрел от границата на наказателното поле към долния ляв ъгъл, но Унай Симон направи феноменално спасяване, след което се справи и с добавката на Фермин Лопес.

В 64-ата минута Ламин Ямал пое топката в наказателното поле, след което стреля, но на косъм от левия страничен стълб.

В 75-ата минута Жоао Кансело бе изпуснат от отбраната на Атлетик и нанесе удар от границата на наказателното поле, койот бе отразен от Унай Симон.

Пет минути след това Жоао Феликс пусна топката към дебютанта Марк Гиу, 17-годишният талант на Ла Масия пое топката и я плъзна елегантно Унай Симон, който я закачи с лявата ръка, но не успя да попречи на поредния диамант на Барса да донесе трите точки на каталунците.

Малко по-рано Виляреал и Алавес не се победиха и завършиха при равенство 1:1 с голове на Самуел Омородион за гостите в 48-ата минута и Жерар Морено за домакините от дузпа в 65-ата минута.