Много трудно перлата в селекцията на Черно море Родриго Енрике може да се озове на „Герена”. „Сините”  проявяват сериозен интерес към кариоката, който прави изключително силен сезон с екипа на „моряците”. Той има 8 асистенции и 4 гола на актива си за изиграните 18 срещи в Първа Лига.

От лагера на „сините” има запитвания за 26-годишния бразилец чрез трети лица. На „Тича” са повече от категорични, че едва когато им бъде преведена цялата дължима сума по трансфера на бившия им играч Мехди Бурабия от Левски в Коняспор, тогава ще решат каква цена ще сложат на бразилеца за евентуален трансфер. Варненци водят дело и настояват да им бъдат преведени още над 70 000 евро заедно с лихвите. Досега те са получили само част от първоначалната дължима преди около година.  

 Мехди Бурабия премина от Черно море в Левски през януари 2016-а година. На 1 юли 2017-а той бе трансфериран в Коняспор, като според transfermarkt.com турците са броили за него 550 000 евро. В момента Бурабия е футболист на Сасуоло, където бе привлечен през юли миналата година за 2 200 000 евро ( информация-transfermarkt.com).

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS