Монца и Рома завършиха при резултат 1:1 на стадион „Бриантео“ в мач от седмия кръг в италианската Серия А. Артьом Довбик даде аванс на „джалоросите“ в 61-вата минута, а Дани Мота в 70-ата възстанови равенството.

Монца вече има 4 точки в актива си, но остава на 19-о място в класирането. Рома пък е на 9-а позиция с 10 точки.

Двубоят започна с натиск от страна на гостите. В 15-ата минута Артьом Довбик реализира, но попадението му не бе зачетено след прегледа на ситуацията с ВАР заради засада.

В 18-ата минута Даниел Малдини получи топката в близост до вратата на Рома и шутира с първото си докосване в долния десен ъгъл, но Миле Свилар отрази.

До края на първата част Рома държеше инициативата, но възпитаниците на Иван Юрич не стигнаха до опасност пред вратата на Монца, пазена от Самуел Пицинако.

Рома продължи да бъде много активен на старта на втората част. В 61-вата минута Артьом Добвик тръгна на самостоятелен рейд, който завърши с удар покрай Пицинако, за да даде аванс на своя тим.

Само девет минути по-късно Монца успя да възстанови равенството. Дани Мота отправи мощен удар от границата на наказателното поле в горния ляв ъгъл, като матира Миле Свилар.

До края на двубоя Рома опита да потърси успеха, но „джалоросите“ трябваше да се задоволят с точката от визитата си на Монца.

Ювентус и Каляри си размениха по дузпа и не се победиха (ВИДЕО)