Рома развинти обезверения Кротоне за едно полувреме (ВИДЕО)

Рома победи с 5:0 последния Кротоне в среща от 35-тия кръг на Серия А. След изиграването на ранните неделни мачове Кротоне загуби и математически шансове да остане в елита. Тимът е последен с 18 точки три кръга преди края.

Парма и Кротоне дружно отпаднаха от Серия А

Римските „вълци“ вкараха пет гола след почивката и стигнаха до убедителната победа. На два пъти се разписаха Борха Майорал и Лоренцо Пелегрини, а едно попадение прибави Хенрих Мхитарян.

След победата Рома е седми с 58 точки.

От самото начало домакините от Рим доминираха, но като по чудо не успяха да стигнат до гол преди почивката.

Четвърт час след началото удар на Мхитарян профуча опасно близо до десния страничния стълб, а четири минути по-късно Борха Майорал стреля с глава в напречната греда.

В 39-ата минута Лоренцо Пелегрини стреля от границата на наказателното поле. Вратарят Алекс Кордас бе хванат в крачка, но все пак успя да се намеси и спаси.

Секунди преди края на първата част Хенрих Мхитарян центрира, а Педро стреля с глава, но над вратата.

Логичното се случи и Рома поведе малко след старта на втората част. Мхитарян подаде на Майорал, който от близко разстояние вкара за 1:0. Полученото попадение вдъхна живец у Кротоне, но до равенство не се стигна.

Вместо това в 70-ата минута Рома удвои преднината си. Топката бе изсипана от странично хвърляне в наказателното поле. След продължително разбъркване Пелегрини се ориентира и вкара за 2:0.

Кротоне тотално се срина и до края допусна още три попадения в мрежата си. В 73-ата минута Пелегрини вкара втория си гол в мача и направи резултата класически, а пет минути по-късно Мхитарян покачи на 4:0.

Крайният резултат оформи Борха Майорал в последната минута от редовното време с хубав удар от границата на наказателното поле.