Рома съсипа Верона за девет минути

Рома победи Верона с 3:1 в мач от 20-ия кръг на Серия А. Джанлука Манчини, Хенрих Мхитарян и Борха Майорал бяха точни за римските „вълци“. Ебрима Коли пък вкара почетното попадение за Верона.

Тимът на Паоло Фонсека изкова победата си за девет минути през първата част.

Всичко започна в 20-ата минута . След центриране от корнер Джанлука Манчини насочи топката с глава във вратата на гостите. Две минути по-късно Рома вече водеше с 2:0 .Хенрих Мхитарян показа страхотно първо докосване и от границата на наказателното поле изстреля топката към долния ляв ъгъл за 2:0.

В 29-ата минута Борха Майорал бе на точно място в точното време. Силвестри изби топката след удар от дистанция, но тя попадна в Майорал, който я прати във вратата му.

Верона успя да върне едно попадение в 62-ата минута. Ебрима Коли получи дълъг пас от Даниел Беса и отблизо вкара във вратата на Лопес.

Със спечелените три точки Рома вече има 40 на третата позиция. Верона е девети с 30.