Рома спретна страхотен купон във Флоренция

Рома постигна категорична победа с 4:1 при гостуването на Фиорентина от 17-ия кръг на Серия А. „Джалоросите“ изиграха много силни 90 минути и продължават с убедителното представяне в последните мачове.

Първата възможност в мача се откри пред домакините. Душан Влахович стреля от фаул в 10-ата минута, но топката премина над напречната греда на вратата на Пау Лопес. Две минути по-късно Кевин-Принс Боатенг стреля, но слабо и Лопес не бе затруднен при спасяването.

Душан Влахович вкара гол в 14-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада.

Рома поведе в 19-ата минута. Лоренцо Пелегрини със страхотен пас изведе Николо Дзаниоло зад отбраната на Фиорентина, а той веднага отклони топката към Еден Джеко, който отблизо не пропусна да вкара във вратата на Драговски.

Рома удвои своята преднина в 21-ата минута, когато Александър Коларов с точно изпълнение от пряк свободен удар изпрати топката в горния десен ъгъл на вратата на безпомощния Драговски.

Фиорентина намали изоставането си в резултата в 34-ата минута. В наказателното поле на Рома се получи много сериозно разбъркване, а топката в крайна сметка след рикошет стигна до Милан Бадел, който бе сам срещу Пау Лопес и вкара за 1:2.

Рома отбеляза трети гол в 73-ата минута. Един Джеко подаде към Лоренцо Пелегрини, който с удар от дъгата на наказателното поле на Фиорентина вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Драговски.

Рома вкара четвърти гол в 88-ата минута. Един Джеко подаде към Николо Дзаниоло, който направи добър спринт, влезе в наказателното поле на Фиорентина и с прецизен удар прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Драговски.

Фиорентина можеше да вкара втори гол в третата минута на добавеното време на срещата, но след удара на Душан Влахович от фаул топката разтресе напречната греда на вратата на Паул Лопес.

Рома е четвърти в класирането с 35 точки, а Фиорентина четиринадесети със 17 точки. „Виолетовите“ са вече седем мача без победа в Серия А.