Рома спечели срещу Реал Мадрид с дузпи в мач за трофея „Mabel Green Cup" на „Олимпико“. Двубоят завърши 2:2 в редовното време и се стигна до изпълнение на дузпи, където единствено сгреши Марсело, уцелвайки напречната греда.

И четирите гола паднаха през първото полувреме. Реал откриха в 16-тата минута, когато Лука Модрич с хубав диагонален пас намери Марсело в наказателното поле и той откри резултата. В 34-ата минута Рома изравни чрез Диего Пероти. Пет по-късно Реал стигна до втори гол чрез Каземиро. Само минута по-късно „вълците“ отново изравниха. Точен бе Един Джеко.

За Рома и петте дузпи вкараха Александър Коларов, Юндер, Мирко Антонучи, Брайън Кристанте и Леонардо Спинацола. За Реал точни бяха Тони Кроос, Иско, Гарет Бейл и Лука Модрич. Грешникът се оказа Марсело.