Ромелу Лукаку изравни рекорд на Феномена

Нападателят на Интер Ромелу Лукаку изравни рекорда на легендата на Бразилия Роналдо за най-много отбелязани попадения след първите 11 кръга в италианското калчо. При обрата за победата като гост над Болония с 2:1, белгиецът бе точен на два пъти и така футболистът повиши актива си за сезона на девет гола.

Рекордът на Феномена бе поставен през сезон 1997 - 1998, но в събота 26-годишният нападател го изравни след като се разписа от дузпа в 91-та минута. Бразилецът завършва сезона с цели 25 гола в първенството и 34 във всички турнири, а Интер финишира на втората позиция зад шампиона Ювентус.

Лукаку и Антонио Конте ще се надяват да надминат това постижение. “Нерадзури” имат само една загуба  в първенството и са на точка зад лидера Ювентус. Интер е единственият отбор от топ 5 първенствата на Европа със 100% актив победи като гост – шест победи от шест срещи.

Късна дузпа донесе радост на Интер

Във вторник възпитаниците на Антонио Конте гостуват на Борусия Дортмунд в мач от четвъртия кръг на груповата фаза в Шампионска лига. Срещата е с начален час 22:00 часа. Миналият сблъсък между двата тима приключи с успех за италианския отбор с 2:0 след попадения на Лаутаро Мартинес и Антонио Кандрева.