Роналдо разпиля Люксембург за лесни три точки (ВИДЕО)

Португалия спечели категорично с 5:0 домакинството си на Люксембург от група А на евроквалификациите за Мондиал 2022.

„Мореплавателите“ решиха мача в своя полза в рамките на началните 18 минути, в които вкараха три безответни попадения. На два пъти от дузпа се разписа звездата на тима Кристиано Роналдо, а едно попадение прибави Бруно Фернандеш.

След почивката Жоао Палиня покачи на 4:0, а Кристиано оформи своя хеттрик и крайния резултат в срещата.

За Португалия днешната победа е трета поредна в групата. Тимът обаче е на второто място с актив от 16 точки. Лидер е Сърбия със 17 пункта, който срази с 3:1 Азербайджан у дома.

Португалия започна ударно срещата си срещу футболното джудже Люксембург и още в 8-ата минута получи правото да бие дузпа. Себастиан Тил извърши нарушение. Ситуацията беше преразгледан от ВАР и главният съдия посочи бялата точка. Зад топката застана обичайно заподозреният Кристиано Роналдо, който прати топката в мрежата за 1:0.

Секунди по-късно домакините получиха нова дузпа. Този път нарушение извърши Антъни Морис. Кристиано Роналдо беше безпогрешен, макар че му се наложи да преизпълни дузпата. В крайна сметка Португалия си осигури аванс от два гола в рамките на 10 минути, а в 18-ата минута Бруно Фернандеш покачи до 3:0. Халфът на Манчестър Юнайтед получи чудесно извеждащо подаване от Бернардо Силва.

До почивката португалците пропуснаха още два златни шанс за гол. Пропуски от чисти позиции направиха Роналдо и Бернардо Силва.

След почивката нищо на терена не се промени. Домакините продължаваха да доминират, а Кристино търсеше активно своя хеттрик.

В 69-ата минута Фернандеш подаде към Палиня, който реализира за 4:0. Моментът на Роналдо дойде в 87-ата минута. Нападателят засече центриране на Рубен Невеш и порази целта.

Две минути по-късно топката се озова за пети път във вратата на Люксембург, но попадението не беше зачетено заради засада. Нарушението на правилата беше установено след преглед чрез ВАР.