Ювентус стигна до изключително драматична победа с 2:1 над Дженоа в мач от 10-ия кръг на Серия А. Кристиано Роналдо за пореден път се казваше големият герой на „бианконерите“ след победен гол от дузпа в шестата минута на добавеното време, с което предотврати една от редките загуби на точки и то срещу съперник, който игра в последните 30 минути на мача с 9 души на терена.

След натиск на Юве в началото закономерно дойде 36-ата минута, в която Леонардо Бонучи бе точен с глава от близка дистанция след центриране на Бентанкур.

5 минути по-късно обаче гостите изравниха. Агудело пресече пас на защитниците на Юве, топката попадна в Кристиан Куане, който с много коварен удар от границата на наказателното поле излъга Джанлуиджи Буфон за 1:1.

В началото на втората част „грифоните“ останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Франческо Касата. Малко след това пък за невъздържана проява Федерико Маркети бе изгонен, макар че бе на резервната скамейка на гостите.

В последните 20 минути Юве засили натиска в търсене на втори гол, но такъв така и не падаше. В 87-ата минута пък влезлият като резерва Адриан Рабио си заслужи втори жълт картон и така изравни численото статукво.

Драмата предстоеше в добавеното време. В него Кристиано Роналдо вкара топката във вратата, засичайки прострелен пас на Хуан Куадрадо. Радостта обаче бе кратка, защото VAR показа, че е имало засада в ситуацията.

Това обаче не притесни особено португалеца. Още в следващата атака той влезе в наказателното поле и бе фаулиран от Санабрия, след което от отсъдената дузпа донесе победата.

В класирането Юве остава на първото място с 26 точки, докато Дженоа е 17-и с 8.