Румънският гранд ФКСБ е близо до гръцкия ляв защитник на Ботев Пловдив - Константинос Балоянис. Новината беше съобщена от румънския журналист Емануел Рошу, който потвърди, че преговорите между двата клуба са в „напреднала фаза“.
26-годишният Балоянис се присъедини към „канарчетата“ през 2023 г. и бързо се утвърди като основен играч. Договорът му с пловдивския клуб изтича в края на настоящия сезон, което прави трансфер много вероятен.
Преди да акостира в Пловдив, Балоянис е натрупал опит в няколко европейски отбора. Кариерата му преминава през гръцките грандове ПАОК и ОФИ Крит, както и през нидерландския Цволе. Защитникът може да се похвали и с 9 мача за младежкия национален отбор на Гърция до 21 години.
Представянето му с екипа на Ботев Пловдив е впечатляващо, като за 90 изиграни мача е отбелязал 2 гола и е направил 8 асистенции, пишат отвъд Дунава.
Привличането на Балоянис е само част от амбициозната трансферна кампания, която шампионът ФКСБ подготвя, подчертава Digi Sport. Клубът от Букурещ вече си осигури услугите на Андре Дуарте, но ръководството планира да привлече още един централен защитник, дефанзивен полузащитник и нападател. Трансферът на гръцкия бранител на Ботев се вписва перфектно в плановете им за подсилване на лявата зона на отбраната.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS




