Руне ще бъде съперник на Гришо в Монте Карло

Холгер Руне ще бъде съперник на Григор Димитров на осминафиналите на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Монте Карло с награден фонд от 5,95 милиона евро.

Датчанинът победи трудно индиеца Сумит Нагал с 2:1 сета (6:3, 3:6, 6:2) в мач, който продължи 2 часа и 11 минути.

Двубоят също бе прекратен в сряда вечерта заради дъжда и се доигра в четвъртък. Датчанинът стигна трудно до успеха и след като водеше с 2:0 във втория сет, Нагал реализира два пробива, за да изравни, а след това и да се наложи с 6:3 в частта.

В третия сет Руне отново поведе с 2:0 гейма, но Нагал пак върна един от пробивите. Силите на индиеца обаче свършиха, като европеецът още два пъти спечели подаването на съперника и триумфира с 6:2.

Григор Димитров и Холгер Руне имат три мача помежду си, като българинът води с 2:1 победи.

Поставеният под №4 руснак Даниил Медведев загуби от сънародника си Карен Хачанов - 6:3, 7:5.

На четвъртфиналите продължава и австралиецът Алекс Де Минор, който победи сънародника си Алексей Попирин с 6:3, 6:4 за 1 час и 15 минути игра.