Арсенал Тула разгроми Монтана с 4:0 в приятелска среща, която се проведе в Турция. И четирите попадения паднаха още преди почивката. Българският национал Георги Костадинов, който се подвизава в Арсенал се появи в игра през втората част.

В началните минути от мача руснаците тотално надиграха Монтана и след 25 минути игра вече водиха комфортно с 3:0.

В 7-ата минута Сергей Ткачьов проби в наказателното поле на българския тим, а в опита си да изчисти топката, Сенхаджи си вкара автогол.

В 22-рата минута Арсенал удвои преднината си. Кирил Панченко пусна с пета към Ткачьов, който прати топката във вратата на Благой Макенджиев.

Три минути по-късно самият Панченко покачи на 3:0. Еванс Кангва проби в наказателното поле и му подаде, а на празна врата футболистът на Арсенал нямаше как да пропусне.

В 37-ата минута Гия Григалава бе намерен на близката греда с центриране от пряк свободен удар. Той успя да засече и реализира за 4:0.

След почивката руснаците понамалиха оборотите, но имаха два много добри шанса да стигнат и до още по-изразителна победа. В 63-тата минута пропуски направиха Хусевич и Ломовицки, а четвърт час преди края Макенджиев се намеси чудесно след много опасен удар на  Кингс Кангва.