С трета поредна победа Нант се доближи до спасението (ВИДЕО)

Нант победи с 3:0 Бордо в среща от 36-тия кръг на Лига 1. За домакините в днешната среща успехът е трети пореден, а спасението изглежда все по-постижимо.

Нант е 18-и с актив от 37 точки, на 1 от безопасната зона. Лориан заема 17-ата позиция, но с мач по-малко. По-късно днес тимът гостува на Олимпик Лион.

За победата на „канарчетата“ срещу Бордо головете вкараха Калифа Кулибали, Имран Луза и Рандал Коло.

Нант влезе по-добре в срещата и успя да поведе в 19-ата минута. Калифа Кулибали прати топката в мрежата с удар с глава след центриране на Людовик Блас.

Половин час след началото Рандал Коло можеше да удвои преднината на домакините, но ударът му с глава не намери целта.

В заключителните минути на първата част Бордо натисна в търсене на изравнителен гол. Уи-джо Хуанг и Юсуф Сабали пропуснаха да реализират.

Пет минути след началото на втората част Нант получи дузпа за нарушение на Лорис Бенито в наказателното поле. Зад топката застана Имран Луза, който не сбърка и направи резултата 2:0.

В 70-ата минута Рандал Коло оформи крайния резултат с хубав удар по земя. Малко преди последния съдийски сигнал „канарчетата“ можеха да направят победата си и по-изразителна, но удар на Денис Апия от границата на наказателното поле се отби от напречната греда.

В следващия кръг на Лига 1 Нант ще търси задължителна победа при гостуването си на последния Дижон, който загуби всякакви шансове за оцеляване.