Бившият елитен испански съдия Итуралде Гонсалес е на мнение, че действията на Роналд Араухо срещу футболиста на Пари Сен Жермен Брадли Баркола в 29-ата минута на двубоя са чисти и няма извършено нарушение на правилата.
Румънският съдия Ищван Ковач не се поколеба и отсъди нарушение в полза на ПСЖ, а след това показа и директен червен картон на Араухо.
Спорната ситуация бе в 29-ата минута, когато Баркола получи дълга топка, а Араухо се опита да го спре, като го удари леко по предмищната.
„Смятам, че действията на защитника на Барселона дори не са нарушение на правилата“, коментира Итуралде Гонсалес пред „AS“.
В своя анализ на ситуацията „Marca“ също пише, че няма нарушение, но ако бъде отсъдено такова, както е в случая, червеният картон е задължителен.
Банкноти с ''Юда'' за Дембеле в Барселона
Люти сблъсъци в Барселона - фенове на ПСЖ се биха с полицията (ВИДЕО)
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS