Карлос Сайнс спечели Гран При на Мексико и по този начин постигна своята четвърта победа във Формула 1! На пистата „Ерманос Родригес“ испанецът тръгна от полпозишън и с прекрасно каране не позволи на друг да оспори лидерството му.

На второ място финишира Ландо Норис, който развали двойния триумф на Скудерията, изпреварвайки Шарл Льоклер. С първото и третото място Ферари измести Ред Бул от второто място в класирането при конструкторите и успя да доближи лидера Макларън.

Точно под подиума останаха пилотите на Мерцедес Люис Хамилтън и Джордж Ръсел. Зад тях остана Макс Верстапен с Ред Бул, който се наложи да изтърпи наказание от 20 секунди. Пилотите на Хаас направиха страхотно състезание, като Кевин Магнусен завърши 7-и, а Нико Хюлкенберг – 9-и. Между тях се намести Оскар Пиастри с Макларън, а Топ 10 допълни пилотът на Алпин – Пиер Гасли.

Състезанието в Мексико Сити започна чудесно за Макс Верстапен, който на старта изпревари Карлос Сайнс, но по-назад се стигна до контакт между Юки Цунода и Алекс Албон, като двамата отпаднаха, а на пистата излезе кола за сигурност.

Междувременно Серхио Перес бе наказан с 5 секунди заради фалстарт, въпреки протестите на местния представител.

Колата за сигурност остана на трасето до 6-ата обиколка, след което Верстапен рестартира чудесно надпреварата, но по-доброто темпо на Ферари даде резултат и в 9-ата минута Сайнс изпревари нидерландеца.

В 10-ата обиколка в челото настъпи хаос. Ландо Норис направи атака, при която изпревари Верстапен, който го изтика извън пистата в 4-и завой. След това двамата излязоха от трасето, а движещия се близо до тях Шарл Льоклер само това и чакаше, за да ги изпревари и да излезе втори.

Стюардите разследваха инцидента между първия и втория в класирането при пилотите и наложиха 10 секунди наказание на пилота на Ред Бул за инцидента в 4-и завой и още 10 секунди за поведението на Макс между 8-и и 9-и завой.

В 15-ата обиколка Джордж Ръсел изпревари Люис Хамилтън с помощта на DRS-системата в битката за 4-ата позиция.

Един тур по-късно Фернандо Алонсо отпадна в своето състезание №400 във Формула 1, тъй като болидът на Астън Мартин се повреди.

По-назад Серхио Перес си пробиваше път нагоре, като води здрави битки с Лиъм Лоусън и Ланс Строл, като същото важеше и за Оскар Пиастри, който изпревари 12-ия Франко Колапинто в 21-ата обиколка.

При влизанията в бокса нямаше размествания в челото, като само Верстапен изостана, защото изтърпя 20-секундното си наказание и се върна на 15-о място и веднага започна да си пробива път нагоре в колоната.

В следващите обиколки размествания в челото нямаше, а по-надолу Макс Верстапен с поредица от изпреварвания успя да се добере до 6-ото място и подгони болидите на Мерцедес.

В 41-ата обиколка той съобщи, че се смрачава, като от Ред Бул му отвърнаха, че не се очаква дъжд, въпреки че Джордж Ръсел по-късно каза, че има капки по визьора си.

Ландо Норис завъртя няколко много добри обиколки и успя да стопи сериозно разликата спрямо Шарл Льоклер, която стана 1,2 секунди в 60-ата обиколка.

Така се стигна до 63-ата обиколка, когато монегаскът допусна грешка и Норис се възползва от нея, за да го изпревари на втората позиция.

Три обиколки по-късно Хамилтън издебна Ръсел и му отне четвъртото място в битката между Мерцедес-ите.

До края на състезанието Шарл Льоклер влезе в бокса за нови гуми, с които успя да минимизира поне малко щетите от изпреварването на Норис, успявайки да вземе точката за най-бърза обиколка в надпреварата.

С победата си в Мексико Карлос Сайнс стана първият пилот на Скудерията от Ален Прост през 1990 г., който стига до триумфа на пистата „Ерманос Родригес“.