Арсенал победи Саутхемптън с 3:1 след обрат от 0:1 на „Емирейтс“ в мач от седмия кръг на Висшата лига. „Артилеристите“ събраха 17 точки на третото място във временното класиране, колкото има и Манчестър Сити и на една зад Ливърпул. „Светците“ са 19-и с едва 1 точка.

През първото полувреме Арсенал имаше инициативата, като успя да нанесе цели 14 удара, но от тях само един беше точен. Саутхемптън не застраши противниковата врата и двата тима се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

Гостите изненадващо излязоха напред в резултата десетина минути след началото на втората част. Камерън Арчър направи хубав индивидуален пробив, навлезе в наказателното поле и нанесе удар към долния ляв ъгъл, с който преодоля Давид Рая – 0:1.

Само три минути по-късно, в 58-ата, Арсенал стигна до изравнително попадение. Букайо Сака пусна превъзходно извеждащо подаване към Кай Хаверц, който стреля от границата на наказателното поле към десния ъгъл и се разписа за 1:1.

Много бързо след това, в 68-ата минута, „артилеристите“ реализираха и пълен обрат. Сака записа втората си асистенция в мача, след като проби по десния фланг, навлезе навътре и центрира към Габриел Мартинели, който отблизо не сгреши – 2:1.

Букайо Сака подпечата силния си мач и с гол. Дясното крило отне топката от Юкинари Сугавара, който допусна много груба грешка при изнасянето на топката, и с изстрел по земя към десния ъгъл оформи крайното 3:1 в полза на Арсенал.