Сакраменто без Везенков изпусна аванс от 20 точки

Сакраменто Кингс допусна поражение със 105:112 от Оклахома Сити Тъндър като гост в мач от редовния сезон в НБА. За „кралете“ в игра не се появи българският баскетболист Александър Везенков.

Сакраменто започна по-добре мача, като поведе с 31:28 в първата четвърт, а до почивката стигна до аванс от 64:45, след като взе втората част с 33:17. Най-голямата разлика в срещата бе +20 за гостите (44:64).

Оклахома успя да се надигне и взе третата част с 39:23, с което намали изоставането си до едва три точки – 84:84. В последната четвърт домакините се наложиха с 28:18 за крайния резултат 112:105.

Най-резултатен за Оклахома бе Шей Гилджъс-Алекзандър, който се отчете с 40 точки, 7 борби и 4 асистенции. За Сакраменто над всички отново бе Де‘Аарън Фокс с 33 точки, 8 борби и 6 асистенции.