След като Килиан Мбапе вкара победния гол за ПСЖ във вратата на Реал Мадрид при успеха с 1:0 в осминафинал за Шампионска лига, мнозина чуждестранни медии припомниха едно признание на Диего Марадона. През 2017-а година легендарният футболист посъветвал президента на Реал – Флорентино Перес да привлече Мбапе, като продаде Гарет Бейл.

„Мбапе ще бъде един от най-добрите. Казах на Флорентино: „Вземи Мбапе“. Той ми отвърна, че не му е нужен, защото в отбора са Кристиано Роналдо и Гарет Бейл“, разкрива пред испанския журналист Марко Руис самият Марадона.

„Слушай ме. Реал трябва да продаде Бейл, но Флорентино не иска да се раздели с него“, допълва аржентинецът.

Настоящият договор на Мбапе изтича през лятото, като е много вероятно той да се присъедини към Реал като свободен агент.

Dsport е и във Viber! Присъединете се и бъдете преди всички

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS