Сампдория разплака СПАЛ в продължението и изплува от дъното

Сампдория измъкна изключително драматична победа с 1:0 при гостуването си на СПАЛ в последния мач от 11-я кръг в Серия А. В герой за гостите от Генуа се превърна Джанлука Карпари. Той се разписа в първата минута от продължението на двубоя. След центриране по дясното крило, Гастон Рамирес стреля с глава, но ударът му бе слаб. Топката отиваше към обятията на Етрит Бериша, когато Карпари я отклони с глава към другия ъгъл.

Иначе двубоят премина с лек превес на домакините, като най-активен бе Аркадиуш Река от СПАЛ по лявото крило. Полякът осъществи няколко пробива през първото полувреме, които създадоха напрежение преди вратаря на гостите Емил Аудеро, но без успех. Сампдория опита няколко контраатаки, но си пролича, че тимът от Генуа заслужено има проблеми с вкарването на голове, тъй като липсваше бързина в атаките им.

Драматичният успех означава, че Сампдория вече не е на последно в класирането. Тимът на Клаудиу Раниери все пак остава в зоната на изпадащите. Тимът е 18-и с 8 точки, когато има и градския враг Дженоа, който е на 17 позиция. СПАЛ остава на дъното със 7 точки, колкото има и 19-я Бреша.