Съперникът на Локо Пд с хикс във Франция

Димитър Пенев Димитър Пенев

Европейският опонент на Локомотив (Пловдив) Страсбург завърши 1:1 с Метц в двубоя от първия кръг на френската Лига 1.
Домакините започнаха местното дерби по-силно от съперниците си и не след дълго поведеха. 25-годишният полузащитник на Страсбург Адриен Томасон откри резултата в 21-та минута. Резултатът остана непроменен до почивката. Само две минути след подновяването на играта Метц изравни резултата. 24-годишният нападател на клуба Хабиб Диало възстанови равенството в срещата.
Двубоят между Страсбург и Локомотив (Пловдив) е в четвъртък, 15 август, от 21:30 часа. Българите излизат за победа след като загубиха първия мач с минималното 0:1 в Пловдив.