Съперникът на Лудогорец с издънка в Словения

Димитър Пенев Димитър Пенев

Марибор загуби мача си от първевството на Словения няколко дни преди да гостува на Лудогорец в Разград в първия мач от третия квалификационен кръг в Лига Европа. Тимът загуби с 1:2 при гостуването си Целие в шестия кръг от местния шампионат.

Домакините от Целие откриха в 30-ата минута чрез Визингер. Лука Захович изпорти дузпа за Марибор малко преди почивката. Все пак Руди Ванчаш изравни за Марибор в 67-ата минута. Автогол на Спиро Перишич обаче донесе успеха на Целие, който разколеба Марибор. В класирането тимът е шести само с 1 победи, 3 равенства и 2 загуби.

Интересно е, че цели седем души, които Марибор използва като титуляри при отпадането от Розеборг играха в този мач.