Милиардерът сър Джим Ратклиф завърши закупуването на 27,7 дял в Манчестър Юнайтед чрез своя конгломерат INEOS, което му позволява да поеме контрола върху футболните операции от собствениците семейство Глейзър.

Сделката слага край на продължителна сага по поглъщането на Манчестър Юнайтед, която се проточи 15 месеца без пълната продажба на клуба, която феновете настояваха за прекратяване на 19-годишното управление на Глейзър.

„Това бележи завършването на транзакцията, но е само началото на нашето пътуване да върнем Манчестър Юнайтед обратно на върха в английския, европейския и световния футбол“, каза сър Джим Ратклиф.

„Работата за постигането на тези цели ще се ускори от днес“, добави 71-годишният милиардер.

Междувременно изпълнителният директор Джоел Глейзър каза: „Бих искал да приветствам сър Джим като съсобственик и очаквам с нетърпение да работим в тясно сътрудничество с него и INEOS Sport, за да осигурим светло бъдеще за Манчестър Юнайтед.“

Модернизирането на „Олд Трафорд“ е един от приоритетите на сър Джим Ратклиф, след като големите конкуренти Арсенал, Тотнъм и Манчестър Сити се преместиха на нови и по-добри съоръжения, които предоставят повече възможности за генериране на приходи.

В рамките на седмици, след като сър Джим Ратклиф се съгласи на сделката, Манчестър Юнайтед привлече изпълнителния директор Омар Берада от Манчестър Сити.

Манчестър Юнайтед също така се стреми да привлече Дан Ашуърт като спортен директор. Той тази седмица беше пуснат в отпуск от Нюкасъл и почти сигурно до дни ще напусне клуба.

Дан Ашуърт започва работа в Ман Юнайтед в края на сезона

ФА също одобри сделката на Ратклиф за Манчестър Юнайтед

Манчестър Юнайтед си избра нов спортен директор

Официално: Ратклиф бе одобрен от Висшата лига за придобиването на дял от Ман Юнайтед

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS