Сърбия удари Швейцария с 2:0 в мач от Лигата на нациите. Мачът се игра в Лесковац, а сърбите вкараха по един гол в двете полувремена.

Първо Елведи си отбеляза автогол в добавеното време на първото полувреме. Тогава домакините изпълниха пряк свободен удар и Елведи си насочи топката в собствената врата.

Митрович отбеляза второ попадение в 61-ата минута. Тогава той получи един безнадежден пас от Зделар, като едва достигна до топката край тъчлинията. Продължи с успореден рейд на голлинията и хубав удар, с който вкара второто попадение.

В 72-ата минута гостите от Швейцария имаха шанс да се върнат в мача, но Емболо пропусна от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Неделкович. Емболо стреля лошо и Райкович спаси.

Това бе първа победа за Сърбия в Лигата на нациите, като отборът събра 4 точки и се намира на трето място в класирането след Испания и Дания. Швейцария остава на последното четвърто място без спечелена точка.

Испания се измъчи, но взе трите точки срещу Дания (ВИДЕО)

В същото време Румъния разби Кипър с 3:0 като гост и то само за едно полувреме. В 16-ата минута се разписа Ман, Марин вкара дузпа в 25-ата минута, а Драгушин отбеляза и трети гол в 36-ата.

Така северните ни съседи водят убедително в класирането в своята група в Лига С, като натрупаха 3 победи в 3 мача. Кипър е на трето място с 3 точки. Второто място е за Косово с 6 точки, а Литва е на последна позиция без спечелена точка.

Лумбард Делова с 90 минути за победа на Косово в Лигата на нациите (ВИДЕО)