Славия обърна Левски и си тръгна с трите точки от "Герена"

test

Славия стигна до обрат и победи Левски с 2:1 в дербито на 29-ия кръг на еfbet Лига. Попадението за Левски в срещата, водена от френския рефер Клеман Тюрпен, вкара Станислав Иванов, а за успеха на „белите“ се разписаха Ивайло Димитров и Филип Кръстев.

Преди началото на срещата халфът Хали Тиам, който при победата над Берое изигра последния си мач с екипа на "сините", бе награден от ръководството на Левски. На полувремето пък бившият капитан на тима - Живко Миланов, който сложи край на кариерата си след реванша за Купата срещу Локомотив, получи подарък от привърженици на "сините".

Левски започно по-активно срещата, а момчетата на Златомир Загорчич не успяваха често да излязат от половината си.

Закономерно "сините" първи имаха шанс да открият резултата. В 8-ата минута Паулиньо прати топката в наказателното поле, където Найденов успя да играе с нея и да я прати към Найджъл Робърта, но Андреа Христов попречи на нападателя на "сините" да я насочи в мрежата на Стериакис.

Левски откри резултата в 17-ата минута, когато Станислав Иванов вкара своя девети гол през сезона. След центриране от корнер на Мазурек Холмар Ейолфсон нанесе удар с глава, който Стериакис изби, топката срещна тялото на Петър Патев и се озова в Станислав Иванов, който отблизо я вкара във вратата на "белите".

След гола на Иванов, Левски продължи да притиска съперника си, търсейки втори гол. В 35-ата минута Найджъл Робърта стреля с глава, но изстрелът му премина встрани от вратата на Стериакис.

В края на първата част "белите" заиграха по-добре. Първо Венци Бенгюзов стреля от около 30 метра, но шутът му мина високо над напречната греда. Секунди след това Радослав Кирилов центрира в наказателното поле, но Цветелин Чунчуков не успя да нанесе изстрел с глава.

В добавеното време Галин Иванов центрира от фаул в наказателното поле, но Янис Карабельов и Филип Кръстев се разминаха с топката, след което Георги Георгиев я улови.

На почивката треньорът на Левски Георги Тодоров направи една промяна, включвайки в игра Мартин Петков на мястото на Деян Лозев. Златомир Загорчич пък пусна Ивайло Димитров и Георги Йомов вместо Цветелин Чунчуков и Венцислав Бенгюзов.

Славия стартира по-агресивно втората част. В 57-ата минута Радослав Кирилов стреля от границата на наказателното поле, но Георги Георгиев улови топката.

В 65-ата минута "белите" все пак изравниха. След центриране от корнер на Георги Йомов, Ивайло Димитров насочи топката с глава във вратата на Георги Георгиев.

В следващите минути и двата тима се впуснаха в атака в търсене на трите точки. Първо Емил Стоев блокира изстрел на Мартин Петков, а в ответната атака защитата на "сините" се справи с Филип Кръстев. В 75-ата минута Мазурек стреля от пряк свободен удар, но Стериакис изби.

Пет минути преди края на двубоя Славия стигна до обрат с гол на големия талант на "белите" Филип Кръстев, който напредна през средата на терена и вкара топката в левия ъгъл на вратата, пазена от Георги Георгиев.

Левски - Славия 1:2 ( 1:0 Станислав Иванов, 1:1 Ивайло Димитров, 1:2 Филип Кръстев)

Съставите на двата тима:

ЛЕВСКИ: Георги Георгиев, Ивайло Найденов, Мартин Райнов, Холмар Ейолофсон, Иван Горанов, Илия Юруков, Деян Лозев (46. Мартин Петков), Станислав Иванов, Франко Мазурек, Паулиньо, Найджъл Робърта

СЛАВИЯ: Антонис Стериакис, Христо Попадийн, Андреа Христов, Емил Виячки, Петър Патев, Венцислав Бенгюзов (52. Георги Йомов), Янис Карабельов, Галин Иванов, Филип Кръстев, Радослав Кирилов, Цветелин Чунчуков (52. Ивайло Димитров)

РЕФЕР: Клеман Тюрпен