Саутхемптън взе точка от Челси след драма на „Стамфорд Бридж“

| Англия

Челси не успя да спечели домакинството си на Саутхемптън в мач от 5-ия кръг на английската Висша лига, след като двата тима завършиха при резултат 3:3. Тимо Вернер и Кай Хаверц бяха на път да осигурят ценни 3 точки за своя отбор, но с попаденията на Дани Ингс, Че Адамс и гол в добавеното време на срещата от Яник Вестергаард, „светците“ не позволиха това да се случи.

Домакините започнаха срещата по-добре, след като още в 3-та минута се стигна до удар към вратата на Саутхемптън. Завърналият се от контузия Кристиан Пулишич успя да пробие през центъра, след което намери Бен Чилуел, който мигновено опита изстрел, но  Алекс Маккарти бе заел правилната позиция и спаси.

Пет минути по-късно бе ред на гостите да сътворят нещо опасно пред вратата на лондончани. Че Адамс получи шанс да стреля след разбъркване в наказателното поле, но Кепа Арисабалага изби топката, след което тя бе изчистена далеч от вратата на испанеца.

В 15-та минута Тимо Вернер отбеляза първия си гол в английската Висша лига. Чилуел с добро подаване успя да намери нападателя, който показа добра техника в наказателното поле и с прецизен завършек изведе Челси напред в резултата.

„Сините“ продължиха да бъдат по-добрият отбор на терена, като постоянните пробиви по двете крила на Пулишич и Чилуел поддържаха напрежението в половината на съперника.

В 28-та минута Вернер отбеляза втория си гол в срещата. Германецът показа своята скорост, достигайки до извеждащото подаване на Жоржиньо и без проблеми прехвърли излезналия Маккарти за 2:0.

В следващите минути темпото на игра от страна Челси падна, което позволи на Саутхемптън глътка въздух. „Светците“ се възползваха от това по най-добрия начин и в 43-та минута Дани Ингс намали преднината на лондонския клуб, след като бе изведен от Адамс.

Втората част започна с голяма интензивност, като и двата отбора опитаха да вземат ранно предимство.

В 57-та минута резултатът бе изравнен. Грешка на Курт Зума и Кепа при изчистването на топката в наказателното поле даде шанс на Адамс да стреля от близка дистанция и нападателят не сбърка, изравнявайки за 2:2.

Равенството обаче не се запази твърде дълго и само 2 минути по-късно Челси отново поведе. Този път бе ред на другата голяма покупка на тима през лятото Кай Хаверц да се разпише, засичайки подаване на Вернер.

В 77-та минута Хаверц имаше възможност да стреля с глава, но ударът на германския национал премина над вратата.

Пет минути след това Ингс напомни на домакините, че мачът не е свършил. Англичанинът тества Кепа със силен удар, който обаче попадна право в ръцете на недолюбвания в Челси страж.

Все пак до края на двубоя имаше време за още млако драма. Във втората минута на добавеното време Яник Вестергаард вкара за 3:3. Центриране от пряк свободен удар доведе до поредното разбъркване от страна на Челси, при което най-ориентиран се оказа датският бранител, спечелвайки точката за своя тим.

По този начин Челси вече е на шеста позиция с 8 точки, докато Саутхемптън остана на десето място със 7 пункта.