Селта победи Гранада в много драматичен мач от седмия кръг на Примера дивисион. Срещата завърши при резултат 1:0 за домакините, като попадението за тима от Виго падна в 94-ата минута и бе дело на Денис Суарес.

През първата част двата тима бяха доста предпазливи и опасни положения пред някоя от вратите липсваха. В 70-ата минута Селта получи право да изпълни дузпа, след като Домингос Дуарте задържа съперников футболист в наказателното поле. Зад топката застана Яго Аспас, който стреля в левия ъгъл на вратата, но Луис Максимилиано реагира страхотно и спаси.

В 80-ата минута Хави Галан можеше да вкара за Селта, но ударът му мина в страни от десния страничен стълб. В третата минута на даденото от съдията продължение Луис Суарес от Гранада се възползва от една отскочила топка и стреля силно в средата на вратата, но Матиас Дитуро успя да избие в корнер.

Само 120 секунди по-късно Селта стигна до гол. Санти Мина изведе Денис Суарес на добра позиция и той с точен удар в долния ляв ъгъл донесе трите точки на своя тим.

След успеха си Селта събра 7 точки и се намира на 13-то място. Гранада пък са 18-ти с едва 3 точки в актива си.