Селта Виго спечели с класическото 3:0 домакинството си на Кадис в първия мач от 4-ия кръг на Ла Лига. И трите попадения бяха реализирани след почивката. На два пъти точен беше Яго Аспас, а един гол прибави Оскар Родригес.

С втория си успех от началото на сезона Селта събра 7 точки и заема шестото място във временното класиране. Кадис продължава да реди загуба след загуба. Отборът е закотвен на дъното с четири загуби и 0 точки.

Първото полувреме премина основно със здрава битка в центъра на терена и без много удари към двете врати. Единствено домакините отправиха един точен удар, докато опитите на гостите бяха неточни.

Определено второто полувреме на мача беше по-интересно. Селта Виго играеше много по-агресивно, атакуваше настървено и заслужено поведе в 56-ата минута. Яго Аспас овладя в празното пространство и с плътен удар от границата на наказателното поле порази целта за 1:0. Вратарят Херемиас Ледесма нямаше шанс в ситуацията.

Само шест минути по-късно Селта Виго удвои преднината си. Йорген Ларсен комбинира с Оскар Родригес. Той имаше достатъчно време да овладее и да насочи топката в левия ъгъл на вратата.

Крайният резултат оформи Яго Аспас в 75-ата минута с втория си гол в мача. Нападателят вкара с шут от далечно разстояние.