Селта Виго се наложи над Валядолид с 3:1 на „Балаидос“ в мач от петия кръг в Ла Лига. Уго Алварес даде аванс на домакините в 22-рата минута, а в 35-ата Борха Иглесиас покачи преднината на Селта. Единственото попадение за Валядолид бе реализирано от Раул Моро в 50-ата минута. Селта сложи край на спора след гол в края, реализиран от Анастасиос Дувикас, след като четири минути по-рано Марио Мартин бе изгонен с директен червен картон.

След този успех Селта Виго сложи край на серията си от две загуби, като тимът натрупа 9 точки в актива си, изкачвайки се до 4-о място във временното класиране.

Двубоят започна с мигновен натиск от страна на домакините, който бе материализиран в 22-рата минута, когато Пабло Дуран комбинира с Уго Алварес, който тръгна на солов рейд, който завърши с удар, който не остави шанс на Карл Хайн да отрази.

В 35-ата минута Яго Аспас отправи мощен удар от близка дистанция, но Хан отрази. Борха Иглесиас обаче бе на правилното място в точния момент, за да направи добавка и да опъне мрежата на вратата на Валядолид.

В четвъртата минута от добавеното време на първото полувреме футболистите на Валядолид имаха претенции за дузпа, като след преразглеждането на ситуацията чрез ВАР такава не бе отсъдена.

Валядолид успя да върне един гол само 5 минути след старта на второто полувреме, след като Раул Моро навлезе в наказателното поле на Селта, след което отправи удар в долния ляв ъгъл, поразявайки целта в 50-ата минута.

Гостите пропиляха златна възможност да изравнят в 73-ата минута, когато Лукас Роса получи топката и стреля, но покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Висенте Гуаита.

В 82-рата минута Валядолид остана с човек по-малко на терена, след като Марио Мартин получи директен червен картон заради грубото си влизане срещу противников състезател.

Три минути по-късно Селта вкара и трети гол посредством Хавиер Родригес, който се възползва от рикошет в наказателното поле на Валядолид, за да преодолее Карл Хайн. Голът обаче не бе зачетен след преразглеждане на ситуацията чрез ВАР.

Все пак домакините стигнаха до трети гол в 90-ата минута, когато Яго Аспас намери непокрит в противниковото наказателно поле Анастасиос Дувикас, за който остана по-лесната в случая задача, а именно да прати топката в мрежата.