Сент Етиен изхвърли Монако за купата, Рен и Анже си вкараха 9 гола

Сент Етиен изхвърли Монако от турнира за Купата на Франция, след като спечели с 1:0 при гостуването си в двубоя от осминафиналната фаза на надпреварата.

Франк Онора вкара единственото попадение в срещата в 24-ата минута.

Рен и Анже си отбелязаха 9 гола за 120 минути. В крайна сметка Рен спечели с 5:4 гостуването си и се класира за следващата фаза на турнира.

На полувремето Рен водеше с 2:0 след голове на Леа и Нианг.

Тиуб намали пасива на Анже в 52-ата минута, но Нианг се разписа от дузпа в 61-ата минута и със своето второ попадение в срещата направи резултата 3:1 в полза на Рен.

Тиуб се разписа отново в 85-ата минута, а Анже изравни резултата с гол на Баокен от дузпа в 89-ата минута и по този начин мачът бе пратен в продължения.

Гбоо отново даде аванс на Рен в 101-та минута, но Анже успя да изравни резултата за 4:4 в първата минута на добавеното време на първото продължение, а автор на попадение бе Перейра.

Желен отбеляза победния гол за Рен в 110-ата минута и по този начин отборът се класира за четвъртфиналите на Купата на Франция.

Дижон спечели 2:1 след продължения гостуването си на Лимонес.

Голямата сензация поднесе АСМ Белфор, който елиминира Монпелие след 5:4 след изпълнение на дузпи. В редовното време и продълженията резултатът бе 0:0. При дузпите домакините се оказаха по-точни и направиха само един пропуск, докато играчите на елитния отбор направиха два и отпаднаха.