Септември разби Пирин

Септември победи Пирин Благоевград с 4:1 на стадион "Христо Ботев" в среща от 20-ия кръг във Втора футболна лига.

Гостите контролираха мача почти през цялото време и заслужено стигнаха до успеха, с който оглавиха еднолично класирането с 49 точки, с 3 точки повече от втория ЦСКА 1948. Пирин остана десети с 24 точки.

Капитанът на столичани Борис Галчев откри резултата в петата минута със страхотен удар от около 30 метра в долния ляв ъгъл на вратаря Веселин Ганев.

Преслав Йорданов удвои с глава четвърт час по-късно след центриране в пеналта от дясно на Спас Георгиев. Домакините се върнаха в мача четири минути преди почивката, когато след подаване от корнер от дясно на Конър Хендерсън топката беше отклонена към задната греда и непокритият Владислав Златинов от малък ъгъл преодоля Валентин Галев за 1:2. Септември продължи на владее инициативата и бързо стигна до трето попадение след подновяването на играта.

В 55-ата минута централният нападател Йорданов вкара 11-ия си гол за сезона, след като се разписа за втори път в двубоя с глава, този път след центриране на Георги Русев от ляво.

След малко повече от час игра Русев вкара за 4:1 с прецизен удар от границата на пеналта. До края гостите контролираха играта, като имаха известни затруднения единствено при няколко статични положения пред вратата си.