Барселона победи с минималното 1:0 Севиля в първия мач от 8-ия кръг на Ла Лига. Невероятното стана факт. Дългогодишният дразнител на каталунците Серхио Рамос им донесе трите точки. Ветеранът си вкара автогол в 76-ата минута и направи разликата между двата отбора.

Барса беше по-добрият отбор на „Естадио Олимпико“ в Каталуня и заслужено стигна до крайния успех.

С него тимът на Шави Ернандес оглави временно испанския шампионат, като събра 20 точки. Втори е с Жирона, а трети Реал Мадрид, които обаче имат по мач по-малко.

След равностойни начални минути, в които нито един от двата отбора не успя да намери път към противниковата врата, четвърт час след началото дойде първата опасност. Бившият футболист на Барселона Иван Ракитич отправи топовен изстрел по посока мрежата на Марк-Андре тер Стеген. Германският страж обаче реагира блестящо и спаси.

Пет минути по-късно „блаугранас“ отвърнаха със стопроцентово голово положение. Жоао Кансело и Жоао Феликс разиграха на високо темпо. Вторият се озова сам срещу вратаря на андалусийци, но мощният му удар разтресе гредата.

Половин час след началото Гави успя да блокира удар на Лукас Окампос току пред голлинията. Малко след това Доди Люкебакио получи добър шанс да стреля от малък ъгъл. Тер Стеген се беше позиционирал перфектно и изби.

Десетина минути преди почивката Шави Ернандес беше принуден да прави принудителна смяна. Рафиня се контузия, а на негово място влезе Фермин Лопес. Той можеше да изведе Барса напред, но от чиста позиция не съумя да преодолее Йорян Ниланд.

В началото на второто полувреме Барселона натискаше. Малко след подновяването на играта Гави засече центриране от корнер, но прати топката покрай целта.

Домакините продължаваха да владеят повече топката, макар че трудно организираха опасни атаки. Все пак Барса излезе напред в резултата в 76-ата минута. Феран Торес потърси младока Ламин Ямал в наказателното поле. Перлата в състава на Шави свали с глава, а ветеранът Серхио Рамос неволно си вкара автогол. Вратарят Ниланд нямаше никакво време да реагира.

В първата минута от добавеното време Барселона пропусна да сложи точка на спора. Гави отклони към Феран Торес, който се отскубна от защитата на Севиля. Нападателят реши да завършва сам, вместо да комбинира с Левандовски. Неговият удар беше блокиран. Все пак топката се озова в полският голаджия, но на пътя на топката отново застана защитник на Севиля.

Минута по-късно Илкай Гюндоган си освободи пространство и стреля от ъгъла на наказателното поле – право в ръцете на Ниланд. До края домакините удържаха аванса си и се поздравиха с успеха.

В следващия кръг от Ла Лига Барселона гостува на Гранада, докато Севиля посреща Райо Валекано.

Колелото се върти – на 9 Серхио Рамос го изведе за ръчичка, а сега се изправя срещу него (ВИДЕО)

Анчелоти: Случаят „Негрейра“? Притеснен съм