Над 50 души – основно журналисти, но и фенове, изгледаха първата тренировка на женския национален отбор в Манила.
На филипинска земя е вторият турнир от Лигата на нациите след този в Анкара и преди третия в София. През цялото време автобусът на българките беше съпровождан от полицейски кордон. Сериозна е температурната разлика в залата и навън. Силният климатик контрастира много на 40-градусовата жега и тежката влажност.
Заниманието на нашите закъсня заради задължителни антигенни тестове за COVID-19, които трябваше да бъдат направени в хотела. Домакините се оправдаха, че екипът бил ангажиран за специални ВИП-гости на турнира, а тестването започна почти час по-късно от предвиденото. Изнервянето дойде от факта, че предната вечер организаторите не успяха да организират процедурата, когато българският отбор пристигна след 17 часа на път, и времето за почивка бе съвсем малко.
Нито един от български екип не даде положителен резултат. Това беше и съвсем очаквано, след като предния ден в София групата мина на PCR-тестове. Всички волейболистки в състава на Лоренцо Мичели са здрави и готови за мачовете. България открива серията с дуел срещу САЩ в сряда от 10:00 чaса българско време.
Тренировката на нашите продължи повече от час. Веднага след нашите в залата влязоха американките.
Dsport е и във Viber! Присъединете се и бъдете преди всички
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS