Трикратните европейски шампионки по бадминтон на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева загубиха втория си мач на Олимпийските игри в Париж, след като отстъпиха с 1:2 гейма (21:19, 10:21, 16:21) на китайските представителки Лю Шън Шу и Тан Нин.

Първият гейм бе много равностоен, като китайките, които са под №3 в световната ранглиста, започнаха по-силно и поведоха с 5:3. Сестри Стоеви изравниха до 5:5, но след това отново Шу и Нин си върнаха предимството. Постепенно българките успяха да изравнят и дори да поведат с 13:12. Оттам насетне те не допуснаха на своите съпернички да изравнят и успяха да спечелят първата част с 21:19.

Налбантова отстъпи на световната №1 в дебюта си на Олимпийски игри

Реакцията на световните №3 бе мигновена и китайските представителки взеха втория гейм с 21:10, като интригата в него бе до резултат 4:4.

В решителната трета част китайките поведоха с 6:3, но сестри Стоеви изравниха до 6:6. Българките дори успяха да поведат с 10:9 по-късно в гейма. На почивката авансът отново бе за Китай – 11:10. След като нашите изравниха за 13:13, Лиу Шен Шу и Тан Нин влязоха в добър ритъм, който в комбинация с няколко грешки на Габриела и Стефани доведе до спечелване на гейма, а така и мача от китайките.

В третия си мач от груповата фаза на турнира по бадминтон от Олимпийските игри в Париж сестри Стоеви ще се изправят срещу американките Ани и Кери Ксу, като мачът между тях ще бъде във вторник, 30 юли.

Налбантова: Доволна съм от олимпийския си дебют