Северна Македония се развихри срещу Казахстан (ВИДЕО)

Северна Македония победи с 4:0 Казахстан в приятелска среща, част от подготовката на тима за Европейското първенство, което стартира на 11 юни.

Македонците тотално надиграха своя спаринг партньор и напълно заслужено стигнаха до победата. Първият гол в мрежата на казахстанците падна десетина минути преди почивката. Точен бе Езджан Алиоски от дузпа.

Малко преди почивката играчът на Казахстан Серикжан Мужиков си изкара директен червен картон, а през втората част Северна Македония отбеляза още три безответни гола.

Иван Тричковски удвои преднината на македонците в 57-ата минута, а в 73-тата Милан Ристовски направи резултата класически. Четвърт час преди края Дарко Чурлинов оформи крайното 4:0.

На Евро 2020 Северна Македония е в група C с тимовете на Нидерландия, Австрия и Украйна.