Северномакедонецът Марко Ферукоски е пристигнал на проби в Локомотив Пловдив, информираха колегите от Котаспорт. Футболистът ще тренира във вторник, а в края на седмицата Александър Тунчев ще го пробва в контролата срещу дубъла на ЦСКА 1948.

Ферукоски е роден на 26 май 1999 година във Франкфурт на Майн и притежава германски паспорт. Марко е висок 176 сантиметра и тежи 63 килограма, може да играе по целия ляв фланг – и като защитник и като крило.

Преди време Ферукоски е считан за един от най-големите таланти на Кикерс Офенбах. Викан е в националния отбор на Северна Македония до 17, 19 и 21 година. През 2019/20 играе за кратко в люксембургския Диферданж. От началото на 2020 преминава в друг клуб от регионалната лига на Германия – Байерн Алценау.

През миналия сезон той е несменяем титуляр в състава, като участва в 39 мача от първенството, в които вкарва 2 гола.

Крушарски за dsport: Аз ръководя Локомотивa, а машинистът е Сашо Тунчев

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS