Севиля постигна драматична победа с 3:2 у дома срещу Еспаньол в мач от 33-ия кръг на Ла Лига и по този начин се изкачи на 10-ото място с 43 точки на сметката си, докато „папагалчетата“ остават предпоследни с 31 точки.

Брайън Хил, Лукас Окампос от дузпа и Пап Гей донесоха успеха на андалусийците, докато попаденията за гостите бяха дело на Карим Рекик, който си вкара автогол, и на Хави Пуадо

Севиля започна по-добре мача, като ранен пропуск направи Оливер Торес. В 22-ата минута защитата на Еспаньол рухна и Брайън Хил вкара гол. Радостта на играчите на Севиля бе помрачена от съдията Хавиер Алберола, който показа, че ще гледа гола за засада.

Засада обаче нямаше и така попадението бе зачетено за радост на домакинските привърженици.

Точно преди изтичането на половин час игра Карим Рекик опита да пресече подаване в наказателното поле и засече топката право в собствената си врата – 1:1.

Попадението бе преразгледано от съдията за евентуална засада, но ситуацията бе редовна и голът остана.

В 36-ата минута гол на Папе Гей не бе зачетен заради засада.

Седем минути след това „папагалчетата“ стигнаха до пълен обрат. Бриан Оливан намери Хави Пуадо на границата на наказателното поле, откъдето Пуадо с добре насочен удар прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Севиля.

След почивката тимът на Хосе Луис Мендилибар се вдигна и в 69-ата минута стигна до равенството. Винисиус де Соуза фаулира Гей в наказателното поле и Лукас Окампос се разписа от отсъдената дузпа.

Две минути преди края на редовното време феновете на „Рамон Санчес Писхуан“ избухнаха, след като любимците им оформиха обрата си срещу каталунския тим.

В 87-ата минута Окампос уцели напречната греда, но при следващата атака Маркос Акуня прати топката в наказателното поле, където Папе Гей преодоля Фернандо Пачеко, донасяйки трите точки на Севиля.

В другия мач от Ла Лига, игран по същото време, Жирона надви Майорка с 2:1, постигайки трета поредна победа в шампионата.

Нов скандал в Испания: Комисията по антикорупция разследва четирима футболни съдии