Севиля е много близо до това да си осигури услугите на нападателя на Уулвърхемптън Рафа Мир. Очаква се сребърният медалист от Токио да подпише с андалусийци за пет сезона, а „лос нервионес“ да заплатят 16 милиона евро на „вълците“.

Севиля търси нападател през цялото лято и изглежда вече го намери. Според информация на „ABC“ спортният директор Мончи и треньорът Хулен Лопетеги са избрали Рафа Мир пред нападателя на Алавес Хоселу, който се разписа срещу Реал Мадрид в първия кръг от Ла Лига.

Испанецът ще бъде привлечен с идеята голмайсторът на Севиля от миналия сезон Юсеф Ен-Несири да получи реална конкуренция, тъй като се очаква Люк де Йонг да бъде продаден в следващите дни.

Рафа Мир ще пътува към Севиля в следващите часове, за да премине медицинските тестове и да се превърне в петото ново попълнения на андалусийския гранд през това лято след Марко Дмитрович, Ерик Ламела, Гонсало Монтиел и Лудвиг Аугустинсон. Севиля чака и полузащитника на Борусия Дортмунд Томас Дилейни.

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS