Шалке и Борусия Дортмунд не успяха да се победят и разделиха точките в Рурското дерби в Бундеслигата. Двубоят, който завърши при резултат 0:0, бе изключително равностоен, като двата тима така и не успяха да намерят слабите страни на съперника си.

В средата на първото полувреме "кралскосините" бяха близо до отбелязване на гол, но ударът с глава на Салиф Сане, след изпълнение на корнер, срещна гредата на вратата на Роман Бюрки. Малко по-късно Суат Сердат от Шалке отново нацели страничния стълб на "жълто-черните" след разбъркване в наказателното поле на Дортмунд.

В началото на второто полувреме отново домакините от Шалке бяха близо до отбелязване на попадение. Ударът на Гуидо Бургщалер обаче бе избит от голлинията от бранител на Борусия. Футболистите на Дортмунд отвърнаха с няколко опасни атаки, но ударите на Джейдън Санчо така и не успяха да намерят очертанията на вратата на домакините.

По този начин Борусия остана на 3-та позиция в класирането с 16 точки след 9 мача. Шалке пък са седми с 15.