Шалке навакса два гола пасив, но отстъпи срещу десет бавареца

Шалке 04 допусна домакинско поражение от Аугсбург в осмия кръг на Бундеслигата, с което остава на 15-ата позиция с едва шест точки. Баварците са 10-и с 12 пункта.

Ермедин Демирович даде аванс на Аугсбург още в деветата минута, когато получи пас в наказателното поле и хладнокръвно заби топката в долния ляв ъгъл.

В 21-ата минута Демирович удвои аванса на своя тим след прекрасна асистенция на Мергим Бериша, която го остави сам срещу вратаря и не сбърка.

В 33-ата минута Доминик Дракслер пусна към Симон Тероде, който пое топката и без да се бави я прати в горния десен ъгъл и остави Гикиевич безпомощен – 1:2.

30 игрови минути по-късно Диминик Дрекслер отигра към Том Краус, който стреля и с помощта на рикошет изравни резултата.

Мергим Бериша получи втори жълт и респективно червен картон в 71-ата минута и остави гостите с човек по-малко.

Това не оказа влияние и само шест минути по-късно Аугсбург стигна до победата чрез Андре Хан, който се разписа с глава след асистенция на Роберт Гумни.

В друг мач от кръга Херта и Хофенхайм не се победиха и завършиха наравно 1:1 с голове на Андрей Крамарич и Доди Лукебакио през първото полувреме.