Шалке обърна Аугсбург, тежка контузия и в Германия

Веско Вълчев Веско Вълчев

Шалке обърна Аугсбург до 3:2 като гост в мач от Бундеслигата, но срещата ще се запомни и с тежката контузия на Салиф Сане. Централният защитник на Шалке получи травмата още в 9-ата минута. Той усука коляното си след сблъсък с Флориан Нидерлехнер и остана да лежи на терена. В последствие бе изваден от игра и откаран в болницата, като до края на мача нямаше информация каква точно е травмата му.

Счупен крак и сълзи във Висшата лига (снимки и видео 18+)

Байерн изтегли Хофенхайм за Купата, вижте пълният жребий в Германия

Иначе в 38-ата минута Даниел Байер вкара първото попадение в мача. Той стреля от границата на наказателното поле и се разписа. В даденото от рефера продължение на първата част обаче Стефан Лихщайнер си отбеляза ефектен автогол с глава за 1:1. В 60-ата минута домакините отново поведоха. Те получиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка в наказателното поле и Финбогасон бе безпощаден.

Обратът за Шалке настъпи в последните 20 минути. Първо в 71-ата минута Кабак изравни. Той засече с глава центриране от пряк свободен удар. Победното попадение в срещата падна 10 минути по-късно. Мароканецът Амин Харит се разходи между трима защитници на домакините и реализира своя четвърти гол този сезон.

В другата среща от днес Дюселдорф победи Кьолн с 2:0. В 38-ата минута Хенинг вкара дузпа, а в 61-ата минута Томи оформи крайния резултат.