Шампионът Алжир аут от КАН след загуба от Кот'д Ивоар, Екваториална Гвинея излъга Сиера Леоне (ВИДЕО)

Бойко Димитров Бойко Димитров

Шампионът от последното издание на Купата на африканските нации Алжир отпадна още в груповата фаза на тазгодишния турнир. Това стана факт след загубата на тима с 1:3 от Кот'д Ивоар. Междувременно Екваториална Гвинея спечели с 1:0 срещу Сиера Леоне в последния си мач от група Е на надпреварата.

Кот'д Ивоар поведе набързо в мача си срещу Алжир, като до края на първата част на срещата водеше с два гола. Попаденията бяха дело на Франк Кеси и Ибрахим Сангаре. Малко след началото на второто полувреме "слоновете" реализираха трети гол дело на Никола Пепе. В 60-ата минута Алжир пропусна да върне един гол, след като Риад Марез пропусна дузпа. В крайна сметка алжирците вкараха почетно попадение чрез Софиан Бендебка четвърт час преди последния съдийски сигнал.

В другия мач от групата Екваториална Гвинея победи Сиера Леоне с минималното 1:0. Единственото попадение в срещата падна в 38-ата минута и бе дело на Пабло Гане, който се разписа след подаване на Ибан Салвадор.

След успехите си Кот'д Ивоар и Екваториална Гвинея заеха съответно първо и второ място във временното класиране със 7 и 6 точки. Сиера Леоне са трети с 2, докато Алжир приключва участието си в надпреварата със само 1 точки.