Шампионът Лил се провали срещу новак (ВИДЕО)

Лил за пореден път от началото на сезона разочарова, след като загуби с 0:1 гостуването си на новака Клермон. Двата отбора се изправиха един срещу друг в мач от 10-ия кръг на Лига 1. Единственото попадение в срещата Витал Н'Симба половин час след първия съдийски сигнал.

След поражението „песовете“ заемат осмата позиция в класирането с актив от 14 точки, докато Клермон е 11-и с 13.

Първата сериозна възможност в мача се откри пред домакините в 20-ата минута. Йоан Гастия си освободи пространство за удар и отправи такъв от границата на наказателното поле, но Иво Гърбич се намеси и изби.

В 32-рата минута Клермон излезе напред в резултата. В голмайстор се превърна Н‘Симба, който с хубав удар не остави шансове на Гърбич. Останаха съмнения за извършено нарушение в нападение, но след преглед на ВАР голът окончателно беше зачетен.

След почивката новаците много добре убиха темпото на игра и успяха да съхранят крехкия си аванс.

В следващия кръг от Лига 1 Лил ще пробва да се върне на победния път при домакинството си на Брест, докато Клермон гостува на Нант.

ПСЖ обърна Анже в отсъствието на Меси и Неймар (ВИДЕО)