Шампионката е аут от Ролан Гарос след загуба от тийнейджърка

Шампионката от миналата година Барбора Крейчикова отпадна още след първия си мач на Ролан Гарос. Чехкинта допусна обарт срещу тийнейджърката Диан Пари пс 6-1, 2-6, 3-6. 19-годишната французойка, която е бивша №1 при девойките, изглеждаше обречена в началото на втория сет. Та изоставаше с 0:2 гейма, след като вече бе загубила и първия сет. Пари обаче влезе в серия от шест поредни гейма, за да изравни резултата.

Крейчикова, която през 2021 година взе титлите и на сингъл, и на двойки на "Ролан Гарос", започна по-добре третия сет, в който отново поведе с 2-0 гейма. Пари, №97 в ранглистата на УТА, обаче отказа да се предаде и бързо изравни за 2-2.

Ключовият момент в срещата дойде при 4-3 и 40:30 в полза на Пари. Тогава на свой сервис Крейчикова стигна до топка от воле при мрежата, но я изпрати много далеч в аут и Пари поведе с 5-3. Последният шанс пред чехкинята, която е втора в ранглистата, се откри в деветия гейм, в който тя поведе с 30:0, но четири поредни точки донесоха първата победа на Пари над тенисистка от топ 10 в нейната кариера.