Шави: Ясно е, че ние не сме Барса от 2010 г.

Барселона положи страхотни усилия срещу най-слабия отбор в Примера дивисион, за да сломи окончателно съпротивата на Алмерия (3:2). Сержи Роберто вкара две попадения, като второто той отбеляза в 83-ата минута.

След мача Шави изтъкна, че е недопустимо колко проблеми има отборът му с реализацията.

„Страдахме повече, отколкото заслужавахме. Стреляхме към вратата 30 пъти и вкарахме два гола. Първото полувреме е неприемливо от треньорска гледна точка. Пропуснахме много и тази тенденция ни следва от месец, месец и половина. На полувремето казах на играчите, че това, което играха през първото полувреме, е неприемливо. Липсваше ни ефективност, трябва да имаме агресивност, душа... Като треньор не приемам подобни неща. Или ще бягаме като животни, или няма да правим нищо. Ние не сме Барселона от 2010 година, нямаме такова качество, такава индивидуалност. През миналия сезон бяхме агресивни и тичащи… Хората ни изпратиха на полувремето с освирквания. През второто полувреме ни аплодираха. Друга картина показахме през второто полувреме. Или ще дадем всичко, което имаме, за да спечелим, или ще загубим. Трябва да се събудим“, каза Шави.

„На този отбор му липсва душа. Този отбор няма душата, с която игра миналия сезон, нито агресивност, нито концентрация... Барселона от второто полувреме е Барса, която искам да видя", добави Шави.

Шави: Срещу Алмерия нямахме душа

Барселона се измъкна от огромен резил срещу последния в Ла Лига (ВИДЕО)