Шефилд Юнайтед и Евертън завършиха при резултат 2:2 в двубой от 4-ия кръг във Висшата лига, който се изигра на „Брамал Лейн“. „Карамелите“ излязоха напред в резултата в 14-ата минута чрез Абдюлай Дукуре, но „остриетата“ направиха пълен обрат до края на полувреме след попадение на Камерън Арчър и автогол на Джордан Пикфорд. Изравнителното попадение за Евертън бе дело на Арно Данжума в 55-ата минута.

Това са първи точки и за двата отбора, които стартираха трудно във Висшата лига с три загуби в първите си три срещи в английския елит.

Двубоят започна с ранен натиск от страна на гостите, които успяха да достигнат и до откриващото попадение в 14-ата минута. След центриране от корнер за Евертън, Амаду Онана се извиси над всички в наказателното поле на Шефилд Юнайтед и отправи изстрел с глава, който бе отразен от Уес Фодерингъм. Последва добавка от страна на Абдюлай Дукуре, който порази целта.

Густаво Хамър можеше да възстанови паритета в 21-ата минута, след като стреля от границата на наказателното поле към долния десен ъгъл, но Джордан Пикфорд се намеси по феноменален начин.

Шефилд Юнайтед все пак достигна до изравнителното попадение в 33-ата минута, когато Оливър Макбърни намери своя колега в нападението на „остриетата“ – Камерън Арчър. Ново попълнение на тима засече и реализира.

В третата минута на добавеното време на първото полувреме Камерън Арчър шутира от средна дистанция, но топката рикошира в десния страничен стълб. Топката се удари в гърба на плонжиралия Пикфорд и влезе за втори път във вратата му, с което Шефилд достигна до пълния обрат.

Евертън отново започна по-активно и през второто полувреме. В 55-ата минута Нейтън Патерсън центрира за Арно Данжума, който бе позициониран вляво спрямо вратата на домакините с удар към левия ъгъл на вратата реализира, с което възстанови отново равенството на „Брамал Лейн“.

Люк Томас получи топката по лявото крило на нападението на Шефилд Юнайтед в 73-ата минута, след което навлезе и стреля, но Джордан Пикфорд скъси ъгъла и успя да отрази.

В деветата минута на добавеното време "остриетата" можеха да вземат и трите точки, когато Оли Макбърни отправи изстрел, който бе отразен от Пикфорд, последва добавка, но и оново спасяване на английския национален страж, който спаси и точката за Евертън в сетния миг.

Шефилд Юнайтед е на 16-о място във временното класиране във Висшата лига, след като има само една точка в актива си след четири изиграни срещи. Същото важи и за Евертън, който обаче е на 18-а позиция заради по-лошата си голова разлика.