Шефилд Юнайтед е вторият нов участник във Висшата лига след Бърнли, след като си подсигури сребърните медали в Чемпиъншип, побеждавайки Уест Бромич Албиън с 2:0 в отложен мач от 38-ия кръг.

По този начин „остриетата“ събраха 85 точки, недостижими от третия Лутън Таун, който е със 78 два кръга преди края на шампионата. Уест Бром пък е девети с 63 точки, на две зад зоната за плейофите за влизане в английския елит.

Първата добра ситуация в мача бе на сметката на УБА. Карлън Грант стигна до центрирана топка от свободен удар и нанесе изстрел, който бе спасен от Уесли Фодарингъм.

В 49-ата минута Шефилд получи шанс да излезе напред в резултата след удар на Джордж Бълдок от границата на наказателното поле.

Девет минути по-късно Шефилд все пак стигна до така важния първи гол в мача. Илиман Ндиайе преодоля вратаря на УБА и пусна задължаващо подаване към Сандер Берге, който имаше най-лесната задача – да вкара за 1:0 на празна врата.

Домакините си решиха всичко в мача и респективно през сезона в 76-ата минута. Анел Ахмедович отклони удар на Джордж Бълдок, а рикошетът бе скъпоценен за „остриетата“, тъй като топката попадна в мрежата за крайното 2:0.

Ливърпул с нова победа, обърна Уест Хем и остава в играта за топ 4 (ВИДЕО)

Челси продължава да копае дъното с нови антирекорди (ВИДЕО)