Шефилд Юнайтед взе точка срещу Уест Хем след изключителна драма в края (ВИДЕО)

Петър Кожухаров Петър Кожухаров

Шефилд Юнайтед и Уест Хем завършиха при резултат с 2:2 на „Брамал Лейн“ в мач от 21-вия кръг във Висшата лига. Максуел Корне даде аванс на „чуковете“ в 28-ата минута, но до края първото полувреме „остриетата“ възстановиха паритета чрез гол на Бен Бреретон Диас. Джеймс Уорд-Праус бе точен от бялата точка в 78-ата минута. Оливър Макбърни реализира дузпа в 13-ата минута на добавеното време, с което Шефилд Юнайтед взе важна точка в сетния миг.

Въпреки спечелена точка срещу Уест Хем, Шефилд Юнайтед остава на дъното на таблицата във Висшата лига, но вече разполага с 10 точки в актива си, а „чуковете“ остават 6-то с актив от 34 точки.

Двубоят започна с натиск от страна на Уест Хем, който даде резултат в 27-ата минута. Владимир Цоуфал напредна по дясното крило и сви топката за Дани Ингс, чийто удар бе блокиран от бранител на „остриетата“. Максуел Корне обаче бе добре пласиран и засече рикоширала топка и с първото си докосване порази целта.

Шефилд Юнайтед възстанови равенството в 44-ата минута, след като Джеймс Макатий центрира топката за Остин Търсти, който от своя страна свали с глава Уилиам Осула. Ударът на младия на нападател обаче бе отразен от Алфонс Ареола. Бен Бреретон Диас обаче овладя рикоширала топка и с удар от воле опъна мрежата на Уест Хем.

„Остриетата“ започнаха силно второто полувреме. В 58-ата минута Макатий комбинира с Бреретон Диас, който получи топката в наказателното поле на Уест Хем и стреля към десния ъгъл на вратата, но покрай целта.

Уест Хем нанесе своя решаващ удар в 79-ата минута, когато получи правото да изпълни дузпа, а Джеймс Уорд-Праус не трепна и реализира, за да изведе своя тим отново напред в резултата.

В третата минута на добавеното време на срещата Шефилд Юнайтед остана с човек по-малко на терена, след като Раян Брюстър влезе неразчетено срещу свой противник.

В седмата минута на добавеното време и Уест Хем остана 10 души на терена, след като Владимир Цоуфал получи втори жълт и респективно червен картон.

Шефилд Юнайтед получи правото на свой ред да изпълни дузпа дълбоко в добавеното време на мача. Алфонс Ареола, който получи удар бе заменен от Лукаш Фабиански, а полският страж на свой ред влезе, за да спаси дузпата. Оливър Макбърни се нае с изпълнението на 11-метровия наказателен удар и стреля в долния ляв ъгъл на вратата, за да възстанови равенството в 13-ата минута от добавеното време на срещата.